© AFP/Scanpix walking with dinosaurs
Miestų ir infrastruktūros plėtra, ūkininkavimas vienos pagrindinių bioįvairovės mažėjimo pasaulyje priežasčių. Nesubalansuota žemėnauda, monokultūrų propagavimas, gausus augalų apsaugos priemonių naudojimas gali smarkiai pakenkti gamtinei įvairovei. Jungtinės Tautos 2010-uosius walking with dinosaurs paskelbė Tarptautiniais biologinės įvairovės metais, siekdama dar kartą perspėti, kad nuolatinis rūšių nykimas susijęs su žmogaus veikla.
Prieš aštuonerius metus Jungtinių Tautų šalių vyriausybės prižadėjo sumažinti bioįvairovės nykimą iki 2010, tačiau šis pažadas liko neištesėtas. Miestų ir infrastruktūros plėtra, ūkininkavimas vienos pagrindinių bioįvairovės mažėjimo pasaulyje priežasčių , rašo Jungtinės Karalystės naujienų portalas BBC. Portalo duomenimis, walking with dinosaurs gamtinės įvairovės nykimas turi įtakos ir pasaulio ekonomikai. Vienas JT finansuojamas ekonominių bioįvairovės nykimo aspektų tyrimas atskleidė, kad vien miškų nykimas kasmet pasaulio ekonomikai kainuoja 2 5 trilijonus JAV dolerių.
Mums gresia išnykimo krizė. Puikiausių ir sudėtingų natūralių walking with dinosaurs ekosistemų nykimas, kuris fiksuojamas visoje walking with dinosaurs planetoje, kelią grėsmę dabartinei žmonijai ir ateinančioms jos kartoms , portalo pranešime cituojama Jane Smart, JT Biologinės walking with dinosaurs įvairovės išsaugojimo grupės atstovė.
Vienas iš numatytų planų šiais metais patvirtinti protokolą, walking with dinosaurs pagal kurį, ekonomiškai vargingų, tačiau turtingų bioįvairovės prasme šalių, genetiniai ištekliai galėtų būti naudojami tyrimams ir suteiktų naudingos informacijos visoms šalims. Paskelbti biologinės įvairovės apsaugos metai yra puiki proga vyriausybėms padaryti dėl bioįvairovės išsaugojimo tai, dėl ko jiems nepavyko susitarti kalbant apie klimato kaitą Kopenhagoje , įsitikinęs Simonas Stuartas, Tarptautinės gamtos išsaugojimo organizacijos Rūšių išlikimo komisijų mokslininkas.
Kiekviena žmogaus walking with dinosaurs veikla veikia natūralios biologinės įvairovės kompleksus, atskiras rūšis, o pats pavojingiausias ilgai trunkantis gyvenamąsias vietas, populiacijas ir jų atsistatymo galimybes žeidžiantis poveikis.
Nesubalansuota žemėnauda, monokultūrų propagavimas, gausus augalų apsaugos priemonių naudojimas gali smarkiai pakenkti mūsų šalyje egzistuojančiai gamtinei įvairovei. Taip pat nerimą kelia invazinės rūšys, galinčios kelti pavojų vietinei laukinei biologinei įvairovei: Sosnovskio barštis, uosialapis klevas, gausialapis lubinas stelbia mūsų augalus, išstumia juos iš augaviečių. walking with dinosaurs Ežeruose įsigali svetimžemės žuvys, vėžiai, kurių populiacijas reguliuoti sudėtinga , iššūkius, su kuriais tenka susidurti walking with dinosaurs saugant bioįvairovę mūsų šalyje vardija Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento direktorius Laimutis walking with dinosaurs Budrys.
Jis pastebi, kad pavojų gamtinės įvairovės išlikimui kyla ir dėl neretai gamtine prasme neapgalvoto miestų infrastruktūros plėtimo, ir dėl nesubalansuoto ūkininkavimo. Miestų atsiradimo vietose paprastai negali išlikti visavertė biologinė įvairovė, walking with dinosaurs tačiau po kiek laiko miesto sąlygomis atsiranda antrinė, dirbtinai susikūrusi sistema susiformuoja prie šių sąlygų pritampantys augalų ir gyvūnų kompleksai. Tačiau kadangi mūsų miestai yra nedideli, jų tiesioginė įtaka biologinei įvairovei nedidelė, ypač dėl paskutiniais metais gerai išvystytos vandenvalos sistemos.
Ūkininkavimas, pasak L. Budrio, grasinti gamtinei įvairovei gali tuomet, kai žemės ūkio veikla vykdoma neatsakingai gamtos atžvilgiu: gausus tręšimas, augalų apsaugos priemonių naudojimas gali turėti neigiamų pasekmių; daug kur iki šiol nesodinamos apsauginės medžių juostos, monokultūrų laukai kraštovaizdį daro nepriimtiną paukščiams ir net vabzdžiams. Tačiau jis pastebi, kad nors darnus, subalansuotas ūkininkavimas taip pat kišasi į nusistovėjusią gamtinės įvairovės walking with dinosaurs tvarką, tačiau tai nebūtinai lemia neigiamus walking with dinosaurs pokyčius.
Ūkininkavimas paprastai vystomas iš gamtos atimtuose plotuose, čia nelieka anksčiau buvusių biologinės walking with dinosaurs įvairovės walking with dinosaurs kompleksų. Tačiau žemės ūkio plotuose ir visame kultūriniame kraštovaizdyje ilgainiui susiformavo būdinga įvairovė, kurios nebuvo anksčiau. Beje, ir pilkasis walking with dinosaurs kiškis, kurapka, nemažai atviro walking with dinosaurs kraštovaizdžio paukščių (net dirvinis vieversys ir pempė) walking with dinosaurs plito kaip tik su kultūriniu kraštovaizdžiu , sako L. Budrys.
Žvalgydamiesi į kaimynus, galime walking with dinosaurs būti ramūs jų aplinkoje biologinė įvairovė panaši kaip ir mūsų. Tačiau pasidomėjus, tarkime, švedų gamtos turtingumu, galima ir sunerimti: šioje šalyje priskaičiuojama beveik dvigubai daugiau rūšių apie 52 tūkst. (Lietuvoje 30 tūkst.). Tačiau L. Budrys pataria dėl to smarkiai nesijaudinti ir nepavydėti: Tai subjektyvi situacija, tiesiogiai priklausanti nuo ištirtumo .
Būtent dėl išsamesnių tyrimų rezultatų, ne tik dėl didėjančios grėsmės rūšių išlikimui, storėja ir Lietuvos raudonoji knyga pagrindinis dokumentas mūsų valstybėje, kurio pagrindu organizuojama retų bei nykstančių augalų, grybų ir gyvūnų walking with dinosaurs rūšių apsauga. Raudonosios knygos kaip ir viso saugomų walking with dinosaurs rūšių sąrašo didėjimas anaiptol ne visa
No comments:
Post a Comment