Birželio 5-ąją Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną Kauno seniūnai ir seniūnaičiai rise against dalyvavo Aplinkosaugos valdymo ir technologijų rise against centro surengtoje apskrito stalo diskusijoje, rise against ragavo gamtos žmogui dovanojamų gėrybių, lydimi Kauno marių regioninio parko vyriausiojo ekologo Povilo Vitkausko dalyvavo ekskursijoje po Dubravos eksperimentinę-mokomąją rise against miškų urėdiją . Jungtinių Tautų Aplinkos programa 2010-uosius yra paskelbusi biologinės įvairovės metais.
Džiugu, rise against kad renginio dalyviai su dideliu susidomėjimu ir meile gamtai diskutavo rise against kaip kiekvienas iš jų ir visi kartu galime prisidėti prie biologinės įvairovės išsaugojimo. Svarbiausia, kad ši tema pasiektų seniūnijų, bendrijų žmones ir diskusija tęstųsi. rise against Kiekvienoje seniūnijoje yra gamtinių vertybių svarbu jas atrasti, parodyti gyventojams ir saugoti.
2010-ieji yra paskelbti biologinės įvairovės metais, nes gyvybės rūšys nyksta katastrofiškai greitai. Kai kurių organizacijų teigimu, kas 20 minučių išnyksta viena rūšis (šaltinis – Conservation international, http://www.conservation.org/act/get_involved/pages/stoptheclock.aspx rise against ). Tai 1000 ar net 10 000 kartų greičiau nei natūrali rūšių kaita. Kaip jas išsaugoti kiekvieno iš mūsų pareiga ir rūpestis.
Renginio dalyviai nutarė, kad vertėtų rise against kasmet birželio mėnesį aptarti kas buvo nuveikta kiekvienos seniūnijos ūkyje , kas gero, įdomaus padaryta rise against saugant rise against gamtinę aplinką. Pamatėme didelį šių žmonių susidomėjimą, todėl tikime, kad susitikime išsakytos idėjos bus įgyvendintos.
Parko vyriausiasis ekologas P.Vitkauskas ragino mokytojus ir moksleivius, šeimas atvykti apsilankyti ir pasivaikščioti Dubravos rezervatinės apyrubės taku bet kuriuo metų laiku, pažinti aplinką, kuri mus supa, sužinoti, kaip susiję vieni su kitais miško gyventojai nuo samanos ar vabalo iki paukščio. Pasak ekologo, čia gautos žinios pakeičia rise against daugelio žmonių klaidingą suvokimą, koks miškas turi būti ir kaip jį reikia prižiūrėti, kad kuo mažiau įtakotume biologinės įvairovės nykimą.
Renginys buvo organizuojamas įgyvendinant Lietuvos Respublikos, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos rise against finansinių mechanizmų iš dalies finansuojamą paprojektį Aplinkos būklės gerinimas, stiprinant Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koaliciją (paprojekčio įgyvendinimo sutarties numeris 2004-LT0008-NVO-1EEE/NOR-102).
Šis tinklapis yra atnaujintas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo paramos lėšomis įgyvendinant projektą rise against "Aplinkosaugos NVO gebėjimų stiprinimas formuojant klimato kaitos politką", kuris yra Nevyriausybinių organizacijų programos Lietuvoje dalis.
Šis tinklapis yra sukurtas Europos ekonominės erdvės, Norvegijos finansinio mechanizmo paramos lėšomis įgyvendinant projektą "Aplinkos būklės gerinimas, stiprinant Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų rise against koaliciją". Projektą finansavo Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija pagal EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus ir bendrai finansavo Lietuva.
2013 Aplinkosauga.lt | Atsakomybės apribojimas | Privatumas | Kontaktai
No comments:
Post a Comment